'''

 Popołudniowe zajęcia z matematyki  w okresie ferii zimowych

 Fundacja „Matematyka dla wszystkich” organizuje w czasie ferii zimowych (w terminach 15-19 lutego 2016 r. oraz 22-26 lutego 2016 r.) dla  uczestników  zimowiska narciarskiego organizowanego przez Szkołę Narciarską „Stanisław-ski”  popołudniowe zajęcia „Ćwiczymy umysł”. Nasi współpracownicy – doświadczeni nauczyciele matematyki poprowadzą w ciekawy sposób warsztaty z zakresu m.in. gier logicznych i strategicznych, origami, matematycznych gier i zabaw.
         
Zajęcia będą prowadzone w siedzibie Fundacji: plac Marcina Lutra 7, Bielsko-Biała (budynek Wyższej Szkoły Administracji). Uczestnicy zimowiska będą odbierani około godziny 14 przez nauczycieli z autokaru i odprowadzani do siedziby Fundacji. Przed zajęciami przewidziany jest  obiad, potem zajęcia do godziny 16. Odbiór uczestnika przez rodzica lub opiekuna będzie możliwy do godziny 16.30.
        
Koszt  obiadu i zajęć w trakcie jednego turnusu wynosi  125 zł.
        
Płatność na konto Fundacji: 40 1020 1390 0000 6102 0532 4597
       
Zgłoszenia na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z dopiskiem „Ćwiczymy umysł”.

 Możliwy jest udział w zajęciach młodzieży nie będącej uczestnikami zimowiska. Więcej szczegółów pod telefonem 603 070 354.
                                                                                                                                                             

Sprawozdanie z zajęć „Ćwiczymy umysł”

        W dniach 15.02-26.02.2016 dla uczestników zimowiska organizowanego przez Szkołę Narciarską Stanisławski zorganizowaliśmy zajęcia „Ćwiczymy umysł”. Uczestnikami zajęć były dzieci ze szkoły podstawowej i z gimnazjum.
      Tematyka zajęć skupiała się na kształtowaniu wyobraźni przestrzennej, rozwijaniu spostrzegawczości i logicznego myślenia a także umiejętności współpracy w grupie.
     Codziennie nowy prowadzący zajęcia przedstawiał inny problem, którym uczestnicy mieli się zajmować. Były więc zabawy z liczbami, różnego rodzaju zagadki z własnościami różnych liczb, układanki geometryczne pozwalające poznawać efektywne strategie układania, zasady techniki pracy z papierem – origami, a także zajęcia komputerowe na których pokazano podstawy algorytmiki.
      Zajęcia poprzedzone były obiadem co pozwoliło uczestnikom na zebranie sił po narciarskim szaleństwie do przyjemnej i nieszablonowej zabawy.
Dwie godziny upływały uczestnikom zajęć bardzo szybko, rodzice nierzadko musieli czekać aż dzieci skończą swoje zadania. Nikt się nie nudził i każdy na koniec wyraził chęć uczestniczenia w takiej formie zajęć.
     A matematyka? Uczniowie nawet nie zauważyli, że się nią zajmowali.

     Do zobaczenia w czasie przyszłych ferii zimowych na kolejnych zajęciach!

        Galeria zdjęć

                                                                                                   Paweł Kąkol