Matematyczny fitness dla umysłu

      Spotkanie odbędzie się 23 lutego 2017 r. o godz. 15.00 w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25, sala 203.
      W trakcie warsztatów, które poprowadzi dr Agnieszka Herma  uczestnicy dowiedzą się czym jest neurobik, poznają metody i techniki poprawiające kondycję mózgu i zwiększające szanse na sukces w matematyce. W związku z tym, że podstawą matematycznego fitnessu jest wykonywanie ćwiczeń  dostarczających mózgowi nowych, nierutynowych wrażeń, zajęcia będą obfitować w zagadki, quizy, gry i zabawy matematyczne. Uczestnicy poznają m.in.  metodę „myAnzan” oraz historię i możliwe zastosowania  sorobanu w usprawnianiu umiejętności arytmetycznych. Ponadto dowiedzą się jak korzystając z klocków Getrio i Kubik, rozwijać orientację przestrzenną oraz poprawiać swoją biegłość w rachunku algebraicznym rozwiązując krzyżówki matematyczne.
       Tym razem spotkanie zostało przygotowane z myślą o nieco młodszych uczniach. Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych oraz pierwszych klas gimnazjum. Mile widziani będą również nauczyciele.
       Przewidywany czas zajęć to 60 min. W celu zapewnienia odpowiedniej liczby miejsc, chętnych prosimy o zgłaszanie się do 20 lutego 2017 r. przez wypełnienie krótkiego formularza rejestracyjnego (linki poniżej) lub ewentualnie telefonicznie 33 812 37 15 wew. 111.

      Formularz zgłoszeniowy dla nauczyciela (tutaj nauczyciel może zgłosić siebie ale również swoich uczniów).

      Formularz zgłoszeniowy dla ucznia (gdy uczeń zgłasza się indywidualnie).

  Katarzyna Parcia