Siódme spotkanie z ciekawą matematyką

       Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej oraz Fundacja „Matematyka dla wszystkich” zapraszają do udziału w kolejnym spotkaniu z ciekawą matematyką, którego tematem będzie

Warto zagrać, czy nie?

      Spotkanie odbędzie się 27 października 2016 r. o godz. 15.00 w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25, sala 203. Podczas zajęć, które poprowadzi prof. dr hab. Henryk Kąkol, poeksperymentujemy z kartami do gry w brydża, losowaniem kul z urny a także wiązaniem sznurków. Spróbujemy także zastanowić się, która z serii oor czy roo, pojawiających się w trakcie kilkukrotnego rzutu monetą jest bardziej prawdopodobna. Na przykładzie tych gier i zabaw skonfrontujemy nasze intuicje z uzyskanymi wynikami.
      Zapraszamy nauczycieli matematyki oraz uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Przewidywany czas zajęć to 60 minut.
W celu zapewnienia odpowiedniej liczby miejsc, chętnych prosimy o zgłaszanie się do 19 października 2016 r. przez wypełnienie  krótkiego formularza rejestracyjnego (goo.gl/FhR2in) lub ewentualnie telefonicznie 33 812 37 15 wew. 111.


Katarzyna Parcia