Jak zjeść słonia i dlaczego sułtan nosił zielone szelki?

      Zapraszam nauczycieli matematyki oraz uczniów klas 6–8 szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych na spotkanie z ciekawą matematyką zatytułowane

Jak zjeść słonia i dlaczego sułtan nosił zielone szelki?
- czyli transfer metody w sytuacjach geometrycznych

       Spotkanie  poświęcone będzie rozwijaniu u uczniów aktywności matematycznej o charakterze twórczym. Od uczestników oczekujemy przed wszystkim zaangażowania, bowiem do czerpania radości z zajęć wystarczy wiedza matematyczna z zakresu 5 klasy szkoły podstawowej. Podczas spotkania uczniowie dowiedzą się m.in. jak zjeść słonia, dlaczego sułtan nosił zielone szelki i co to są dowody egzystencjalne. Zobaczą też coś, co dokładnie będą poznawać w szkole ponadpodstawowej i przekonają się, czym się różni odpowiedź dobra od lepszej.

      Spotkanie odbędzie się 20 września 2018 r. (czwartek) o godzinie 14.30 w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25 sala 011 (parter). Planowany czas spotkania to około 90 minut. Zajęcia poprowadzi prof. dr hab. Maciej Klakla* Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się za pomocą naszego nowego systemu rejestracji (wymaga założenia konta) do 18 września 2018 r. lub do wyczerpania miejsc.

Link do systemu rejestracji:  https://goo.gl/QvBcVQ

Prosimy, aby uczestnicy spotkania przynieśli ze sobą przybory do pisania oraz papier.

Zajęcia są bezpłatne. Ewentualne pytania proszę kierować na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Informacje można uzyskać również pod numerem telefonu 33 812 37 15 wew. 111

Katarzyna Parcia

 * Prof. dr hab. Maciej Klakla jest emerytowanym profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, a obecnie pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku.  Pracował również na uniwersytetach w Algierii, Kanadzie i Kazachstanie. Wypromował 7 doktorów i ponad 200  magistrów matematyki. Jest autorem lub współautorem ponad 120 prac naukowych i autorem kilku książek, współtwórcą koncepcji projektów dydaktycznych „Błękitna Matematyka” i „Nowa Błękitna Matematyka” oraz współautorem serii podręczników o tych tytułach. Był Przewodniczącym Rady Naukowej Mazowieckiego Uniwersytetu Dziecięcego. Obszar naukowych zainteresowań  Profesora to  rozpoznawanie i rozwijanie uzdolnień matematycznych uczniów oraz rozwijanie u uczących się matematyki aktywności matematycznych o charakterze twórczym.

Siedemnaste spotkanie z ciekawą matematyką

     Pierwsze w roku szkolnym 2018/2019 spotkanie z ciekawa matematyka  pt.

Jak zjeść słonia i dlaczego sułtan nosił zielone szelki?
- czyli transfer metody w sytuacjach geometrycznych

 odbyło się przy wypełnionej po brzegi sali. Prof. Maciej Klakla z wrodzona u niego pasją opowiadał o przedłużaniu zadań w matematyce. Razem z uczestnikami rozwiązywał różne ciekawe problemy. 

Tutaj zdjęcia z zajęć.